Potrzeba uporządkowania rzeczywistości: rzetelnego wykonania zadań, utrzymania kontroli, zachowania porządku, przywiązania do tradycji i zasad oraz poczucie odpowiedzialności za własne działania i słowa.
Ukierunkowany przestrzeganie tradycyjnych zasad współżycia społecznego i szacunek dla innych – w związku z tym wykazuje znaczne umiejętności społeczne. Jest rzetelny w wykonywaniu zadań, zdyscyplinowany wobec procedur, ma silne poczucie odpowiedzialności za własne słowa i czyny i przez to buduje relacje oparte na wzajemnym zaufaniu. Ma pozytywne nastawienie do otoczenia.
Zdecydowanie preferuje zadania wymagające dużej dozy improwizacji: zmienne, niedookreślone lub niezaplanowane. Nie powinien raczej pracować na stanowisku wymagającym wyjątkowej staranności, systematyczności, przestrzegania ścisłych reguł bądź koncentracji na szczegółach.
Sumienność – Łatwość nawiązywania kontaktów: Czy kandydat potrafi nadrobić braki w sumienności dzięki swojej łatwości nawiązywania kontaktów? Sumienność – Umiejscowienie kontroli: Niska „sumienność” połączona z niskim umiejscowieniem kontroli wskazuje na to, że kandydat ma problemy ze swoją pracą (Przykładowo istnieje możliwość, że kandydat traci szacunek do przyjętych zasad i reguł z powodu okoliczności, jakie wystąpiły w pracy takich jak reorganizacja lub konflikt pracowniczy.) Sumienność – Asertywność: Wysoka „sumienność” a jednocześnie niska asertywność może wskazywać na silne skłonności do wychodzenia naprzeciw potrzebom pracowników i zaniedbywania własnych interesów. Sumienność – Współpraca / Takt: Wyniki dla wymiarów Współpraca i Takt należy interpretować w oparciu o wyniki dla Sumienności. Przykład: Jeśli kandydat ukierunkowany jest na szacunek wobec zasad niekonfliktowego współżycia społecznego , wskazuje to na jego umiejętność współpracy i taktownego podejścia do innych.